• 3
  • 0

Dlaczego tak istotne jest by wybrać odpowiednią metodę przyjmowania medycznej marihuany?
Najważniejszym z powodów jest chyba to, żeby leczenie nie przynosiło szkód dla organizmu – co dzieje się niestety w przypadku kiedy decydujemy się na palenie skręta lub suszu bezpośrednio z fifki. Powoduje to uwolnienie blisko 400 toksyn oraz substancji smolistych, które trują nasz organizm. Jeśli dodatkowo dodajemy tytoń liczba toksyn wzrasta do niemal 4000. Paląc zmniejszamy wydajność i osłabiamy kondycję naszych płuc, co może skutkować wieloma schorzeniami.
Podczas waporyzacji uwalnia się jedynie aerozol składający się z kannabinoidów, który jest całkowicie niegroźny dla naszego organizmu.

Jeśli chodzi o komfort przyjmowania leku, różnica między waporyzacją a paleniem jest ogromna. Dzięki temu, że jedynie podgrzewamy susz możemy poznać jego prawdziwy smak, będziemy się czuć zdecydowanie lepiej i mieć więcej energii gdyż nasze płuca nie będą obciążone toksynami.
Każdemu zależy, żeby terapia była jak najbadziej efektywna. Podczas palenia jesteśmy jedynie przyswoić około 10-20% tego co ma roślina, w tym THC, a przy waporyzacji już nawet 50-75%. Wypierając metodę podgrzewania będziemy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ 0,1g suszu, który jest przez nas waporyzowany da ten sam efekt co 0,5g, które spalimy w skręcie.
Jeśli jesteś pacjentem, warto rozważyć zakup waporyzatora, ponieważ ważne jest nie tylko to jaki susz przyjmujemy ale również w jakiej formie, by terapia która jest prowadzona przynosiła nam jak najwięcej korzyści i jak najmniej strat dla naszego zdrowia.

Każdy pacjent, który rozpoczyna terapię uwzględniającą użycie medycznej marihuany, powinien wykorzystać jej właściwości w najbardziej efektywny sposób. Ważną kwestią jest dobór odpowiedniej odmiany, ale równie istotna jest temperatura, w jakiej podgrzewamy susz. W przypadku kiedy odmiana zawiera dużą ilość CBD, powinno ogrzewać się ją do temperatury 180°C. Temperatura waporyzacji ma wpływ na intensywność doznań: wyższe temperatury potęgują działanie, podczas gdy niższe temperatury zapewniają bardziej delikatne i łagodne doznania. Efektu tego nie osiągniemy, gdy wybierzemy palenie a nie waporyzację. Wysoka temperatura aktywuje THC jednak niszczy inne kannabinoidy oraz terpeny, na przykład linalol jest uwalniany w temperaturze 198°C.

Niskie temperatury waporyzacji dla łagodnych, funkcjonalnych efektów
154,4 °C – 165,6 °C

Efekt: łagodna euforia, skupienie, produktywność, subtelny relaks.

W temperaturze 160 °C uwalniają się trzy kluczowe związki:
* pinen – terpen odpowiadający za podniesienie motywacji oraz koncentracji
* kariofylen – terpen mający właściwości przeciwzapalne o charakterystycznym pieprzowym smaku
* THC – wykazujący działanie psychoaktywne. Jednak w niskich temperaturach jest one odczuwane zdecydowanie łagodniej.

Umiarkowane temperatury waporyzacji dla zrównoważonego efektu
165,5 °C – 187,8 °C

Efekt: umiarkowana euforia, zwiększona świadomość sensoryczna, polepszenie nastroju, relaksacja funkcjonalna.

Kiedy zwiększamy temperaturę waporyzacji uwalnia się większa ilość THC, co nasila efekt działania psychoaktywnego. Ten przedział temperatur powoduje działanie bardziej euforyczne, polepsza nastrój i zwiększa apetyt. Uzyskujemy w ten sposób zarówno stan skupienia jak i relaksu. Uwalniana jest większa ilość kannabinoidów co pozwala uzyskać stan równowagi i dobrego samopoczucia.

Wysokie temperatury waporyzacji dla intensywnej euforii i relaksacji
187,8 °C to 211,1 °C
Efekt: intensywna euforia, senność, głęboka relaksacja, medytacja.

Temperatury te mogą powodować, że będziemy odczuwali bardziej ostry i piekący smak. W zależności od rodzaju suszu dopiero uwalniane są zestawy związków charakterystyczne dla danej odmiany. Należy jednak pamiętać, że wysoka temperatura może zniszczyć kannabinoidy, które uwalniane są w niższych temperaturach.

https://www.youtube.com/watch?v=ykOFyynv0ww

https://www.youtube.com/watch?v=Slfyb3kHnhc

https://www.youtube.com/watch?v=zTp9lu_ubXw

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *